Trening asertywności

Usługi

Trening asertywności dostarcza uczestnikom technik i umiejętności bezpośredniego, uczciwego i stanowczego wyrażania wobec innych własnych uczuć, postaw i pragnień.

Asertywność jest umiejętnością, której możemy się nauczyć i stale doskonalić. Celem proponowanych warsztatów jest zdobycie rozumienia istoty granic psychologicznych własnych i innych oraz praktyczny trening postawy asertywnej, z wykorzystaniem potencjału uczestników.

Pierwszym krokiem w budowaniu postaw asertywnych jest dotarcie do pokładów naturalnego i autentycznego poczucia siebie i odnalezienie samo szacunku, który może z biegiem lat został gdzieś utracony.

Asertywność jest też narzędziem do radzenia sobie ze złością i agresją zarówno własną, jak i ze strony innych ludzi. Agresja jest niestety jedną z najbardziej charakterystycznych cech naszego współczesnego świata. Rozumiana jako przekraczanie granic nie tylko fizycznych, ale o wiele częściej granic psychologicznych – na przykład poprzez brak poszanowania inności, nie uznawanie prawa do samostanowienia, czy narzucanie przez innych kontroli, unieważniając drugą osobę – jest częścią obecnej codzienności.

Odpowiedzią na to jest rozumienie na czym polega postawa asertywna, jak uniknąć przekraczania granic innych osób – bo wtedy stajemy się agresywni, a z drugiej strony jak uniknąć przekraczania granic własnych, aby nie być uległym i podporządkowanym.

Postawa asertywna pozwala w sposób konstruktywny wykorzystywać naszą złość i wprowadza sprawiedliwość w relacjach z ludźmi, gdzie wszystkie strony relacji są równie ważne.

Trening asertywności jest przeznaczony dla wszystkich tych, którzy pragną nauczyć się życia w zgodzie ze sobą, pełnego wyrażania siebie – otwarcie, szczerze, odważnie. Dla wszystkich tych, którym doskwiera niepewność, nieśmiałość, nieumiejętność jasnego wyrażania siebie – szczególnie w najbliższych związkach partnerskich, rodzinnych oraz relacjach zawodowych.

Terminy treningów znajdziecie Państwo w aktualnościach.

Aktualności

Trening asertywności terminy

Trening asertywności AktualnościW chwili obecnej treningi asertywności nie odbywają się. Przejdź do wydarzenia

Terminy konsultacji

Terminy konsultacji AktualnościTermin konsultacji można zarezerwować drogą telefoniczną lub mailową. Umów konsultację:

Chcesz umówić się na sesję?
Zapraszam do kontaktu!